Architectuurportfolio

Modulaire Woningen & Gebouwtypologieën

Modulaire woningen, luxe vrijstaande villa's, modulaire appartementencomplexen en complete woonwijken. Circulair staalframe bouwen, sleutelklaar geleverd.

Architectonische Vrijstaande Modulaire Woningen
Hybride constructiestaal frame (S275/S355)
1 – 2 bouwlagen
85 – 180 m² 2 – 5 modules

Architectonische Vrijstaande Modulaire Woningen

Staalframeconstructie, hoge isolatiewaarden en maatwerk plattegronden. Fabrieksfabricage in Turkije en snelle montage op locatie.

Oppervlakte: 85 – 180 m²
Modules: 2 – 5 modules
Akoestiek: Rw ≥ 58 dB
Brandwerendheid: REI 60 / REI 90
Seriële modulaire appartementencomplexen
Staalconstructie + geïntegreerde lift- en trappenhuiskern
2 – 6 bouwlagen (Staal / hybride kern)
500 – 6.000 m² 16 – 160 modules

Seriële modulaire appartementencomplexen

Snelle realisatie van sociale huur en koopappartementen. Minimale stikstofuitstoot op de bouwplaats.

Oppervlakte: 500 – 6.000 m²
Modules: 16 – 160 modules
Akoestiek: Ln,w ≤ 46 dB, Rw + Ctr ≥ 55 dB
Brandwerendheid: REI 90 / REI 120
Modulaire rijwoningen en twee-onder-een-kap
Stalen kokerframe (S275/S355)
2 – 3 bouwlagen
90 – 180 m² 2 – 4 modules per woning

Modulaire rijwoningen en twee-onder-een-kap

Optimale kavelbenutting voor rijwoningen met akoestisch ontkoppelde woningscheidende wanden.

Oppervlakte: 90 – 180 m²
Modules: 2 – 4 modules per woning
Akoestiek: Rw + Ctr ≥ 56 dB
Brandwerendheid: REI 60 / REI 90
Grootschalige modulaire woningbouw & wijken
Zware 3D staalconstructie (EN 1090-2)
1 – 6 bouwlagen (Meerdere gebouwen)
3.000 – 40.000+ m² 100 – 1.000+ modules

Grootschalige modulaire woningbouw & wijken

Industriële bouw voor projecten van 50 tot 500+ woningen met strakke fasering en minimale stikstofimpact.

Oppervlakte: 3.000 – 40.000+ m²
Modules: 100 – 1.000+ modules
Akoestiek: Rw ≥ 60 dB
Brandwerendheid: REI 90 / REI 120
Interactieve haalbaarheidstool

Modulaire project- en kostencalculator

Bereken bruto vloeroppervlakte, staalgewicht, logistiek volume en indicatief fabrieksbudget.

Fabrieksfabricage & engineeringomvang van het geselecteerde niveau

Structurele componenten vervaardigd onder geconditioneerde fabrieksomstandigheden.

Niveau 03: Standaard Sleutelklaar (100%)
01. Constructief Staalframe & Kern
EN 1090-2 EXC3
100% Fabriek

EN 1090-2 (EXC3) robotgelast staalframe; Eurocode 3 & 8 aardbevingsontwerp; C3/C4 epoxy grondlaag.

02. Gebouwschil & Hoge Isolatie
BlowerDoor n50 < 0.6
100% Geïsoleerd

150–200 mm A1 onbrandbare steenwol; Blower Door n50 < 0,6 h⁻¹ luchtdichting; triple glas (Ug 0,6).

03. Geïntegreerde MEP & Badkamer-Pods
PEX / Halogen-Free
Badkamer & Keuken Gemonteerd

Volledige badkamer-pods met sanitair, inbouwkeukens, binnendeuren, vloerafwerking en verlichting kant-en-klaar geplaatst.

04. Grensoverschrijdend Transport & Montage
Incoterms DAP
DAP Levering & Kraanmontage

ISO hijspunten; DAP-levering op bouwplaats via Ro-Ro & dieplader; kraanmontage van 6–8 modules per dag.

Eurocode 3 & 8 Constructieve Zekerheid
CE EN 1090-2 (EXC3) Gecertificeerd Staal
BIM LOD 400 (±2 mm Tolerantie)
Incoterms DAP Levering op Bouwplaats
Architectuur & Projectbureau Hoofdarchitect İdris YAĞMAHAN
Heeft u specifieke kavelafmetingen of bouwtekeningen?
BIM LOD 400

Stuur uw kavelgegevens of DWG/PDF-tekeningen; Hoofdarchitect İdris YAĞMAHAN en het constructieteam leveren binnen 24 uur een modulaire indelingsstudie en definitieve begroting.

DWG / PDF / Kavelplan 24u Kavelstudie Definitieve DAP Begroting
Stuur kavelplan via WhatsApp
Haalbaarheidsresultaat

Modulair appartementencomplex

12 Woningen • 3 Bouwlagen • Duitsland / Deutschland (GModG conform)

Bruto vloeroppervlakte 1.062 m²
Constructiestaal gewicht 102,3 Ton
Aantal 3D modules 34 3D Modules
Geschat transportbudget 130.900 €
Indicatief fabrieksbudget (af fabriek):
Basis EUR
1.381.789 € – 1.599.967 €

* Het definitieve budget wordt vastgesteld op basis van kavelgegevens, lokale voorschriften en bestek.

Indicatieve budgetverdeling
BIM LOD 400
Kostenpost & Werkzaamheden Aandeel Geschatte Som
Staalframe ruwbouw & Gevel
%42 626.169 €
Geïntegreerde MEP & HVAC
%24 357.811 €
Interieurafbouw & badkamers
%34 506.899 €
Internationaal transport & kraan
Freight 130.900 €
Vraag gedetailleerde projectstudie & offerte aan
Kennisbank

Veelgestelde vragen

Wat is het belangrijkste verschil tussen volumetrische modulaire woningen en traditionele prefab of betonbouw?
In tegenstelling tot traditionele prefab panelen of natte bouw, worden modulaire staalframe woningen voor 85%–90% kant-en-klaar in de fabriek gebouwd, inclusief badkamers en installaties. Dit garandeert maximale aardbevingsbestendigheid en een oplevering in dagen in plaats van maanden.
Is er een omgevingsvergunning vereist voor modulaire woningen en appartementen?
Ja. Permanente modulaire woningen zijn volledig vergunningsplichtig conform het Besluit bouwwerken leefomgeving (BBL). SERMODULA levert de complete constructieve berekeningen volgens Eurocode en BENG-dossiers aan.
Hoe lang duren de fabrieksbouw en de montage met de kraan op locatie?
De fabrieksbouw duurt gemiddeld 6 tot 10 weken. Op locatie worden de modules met een kraan geplaatst: 1 tot 3 dagen voor een vrijstaande woning en 1 tot 2 weken voor een meerlaags appartementengebouw.
Zijn modulaire woningen geschikt voor permanente 4-seizoenen bewoning? Hoe is de isolatie?
Zeker. Onze woningen voldoen aan BENG en passiefhuis-normen met hoogwaardige steenwolisolatie, PIR en triple HR+++ beglazing. De akoestische ontkoppeling tussen de stalen modules levert een geluidsisolatie van meer dan 58 dB op.
Kunnen modulaire projecten op maat worden ontworpen voor particulieren of projectontwikkelaars?
Ja. SERMODULA levert geen standaard cataloguswoningen. Ons architectuur- en constructiebureau ontwerpt maatwerkoplossingen die exact zijn afgestemd op uw kavel, van exclusieve villa's tot complete woonwijken van 40 appartementen.